Акрилові фарби

Акрилові фарби виробляють із акрилової кислоти, вони повністю синтетичні. Такі фарби відрізняються високою водо-, світло-, термостійкістю, мають щільне зчеплення з поверхнею. У складі фарби є цемент, вода, що є сполучною.

В якості останнього виступає полімерна емульсія. На сонці фарба не схильна до вигоряння, вона не тьмяніє з часом, після висихання фарба набуває форми пружного покриття. При висиханні акрил стає темнішим. Використання подібної фарби – це альтернатива олійній фарбі. Акрил наноситься в стані, розведеному водою, або в пастоподібному вигляді, з використанням загусників. Акрил, на відміну від масляної фарби, не утворює тріщин. Експлуатаційні властивості та термін служби фарби залежить від її якості, а також якості підготовки поверхні та дотримання технології нанесення фарби.

Існують такі стадії забарвлення:

1. Підготовка поверхні. Остання має бути чистою, сухою, без грибків. Старий шар фарби видаляють. Для зміцнення поверхні використовують ґрунтовку з глибоким проникненням.

2. Поверхню вирівнюють, нерівності шпаклюють. Для запобігання швидкому висиханню шпаклівки, потрібно виконати ґрунтовку стіни. Якщо шпаклівка наноситься в 2 шари, потрібно робити проміжну ґрунтовку 1-го шару.

3. Виконує ґрунтовку, яка може захистити стіну від дії навколишнього середовища та покращити зчеплення фарби з поверхнею.

4. Фарбування. Фарбу наносять валиком або пензлем по висохлій ґрунтовці в 2 шари, потім сушать при температурі 20оС 2 години.