Як підняти ділянку: правильно відсипати та розпланувати

Найчастіше відсипання ділянки слід проводити у випадках, коли ґрунт характеризується підвищеним ступенем вологості, зайвою заболоченістю або близьким розташуванням до поверхні землі ґрунтових вод. Підняття рівня ґрунту буває необхідним і при підготовці до будівництва, якщо він не відповідає заданим параметрам.

Насамперед відсипку потрібно виконати, якщо потрібно усунути скупчення вологи у землі. Якщо ж вологість території досить мала, можна обійтися і поверховим методом, тобто. завозом піску та його наступним розрівнюванням. Більш серйозний спосіб є відсипання ділянки з виїмкою ґрунту.

Весь процес розробки земельної ділянки під будівництво включає такі етапи:

Планування площі;
Демонтаж старих будівель;
Розчищення території від сміття;
Виймання верхнього шару ґрунту;
Прокладка дренажу;
Відсипка.
Відсипка ділянки

Види дренажних систем
Тип використовуваного дренажу для конкретної ділянки залежить безпосередньо від рівня ґрунтових вод. З його допомогою здійснюється контроль за водним балансом землі.

Розрізняють такі види дренажних систем, як:

Закрита або глибинна. В даному випадку під землею встановлюються колодязі та труби, за рахунок чого збільшується корисна площа ділянки та знижується рівень ґрунтових вод. Відкриту. Відведення вологи з території забезпечується за допомогою каналів і ухилів. Найпростішим варіантом водовідведення вважається викопування траншів під ухилом уздовж ділянки. Завдяки їм вода стікатиме одному напрямку. Закрита дренажна система вимагатиме складніших розрахунків або підключення до роботи професіоналів.

Дренаж

Матеріали для підняття ґрунту
Сировину для відсипання зазвичай вибирають відповідно до призначення площі, а також виходячи із щільності ґрунту, прийнятної для даної ділянки. З метою підвищення рівня землі слід застосовувати дані матеріали:

Супесь, щебінь, цегельний бій (часто використовується на будмайданчиках);
Кар’єрний або звичайний пісок, котлована земля;
Гарний ґрунт, суглинок, гравій.
Етапи робіт з підготовки території
Перед виконанням самої відсипки всі роботи на майданчику завершують. Якщо земля використовуватиметься для будівництва споруд, то фундамент потрібно закласти заздалегідь, враховуючи майбутній рівень ґрунту. Процес підняття виконують на чистому полотні землі без споруд та насаджень. Він складається з послідовних етапів:

Територію очищають від пнів, рослин, коренів і сміття. Потім знімають верхній родючий шар грунту, який надалі буде покладений поверх відсипки. Після необхідно звести стрічковий фундамент по периметру майданчика. Якщо цього не зробити, всі праці з відсипання землі можуть зійти нанівець з приходом весни або просто розплисти на ділянки по сусідству. Рівень такої основи має бути вищим за рівень ґрунту після підняття на 5-10 см. Межі ділянки можна закласти за допомогою цементного розчину з гравієм.
Роботи з підняття ґрунту

Створення насипу
До відсипання території починають після повного застигання меж ділянки. В результаті повинен вийти насип, що має ухил з висотою близько 3 см на один кв.м. Він необхідний для того, щоб зайва волога не затримувалась у землі, а стікала у спеціальні водовідвідні канали.

Насип і розрівнювання площі проводяться пошарово, наприклад:

Нижній шар (відсипання) – з піску;
Середній шар (дренаж) – із гравію;
Верхній шар – знятий на початку ґрунт. Він насипається після усадки попередніх шарів на 2-3 см. Усадка нижніх шарів відбувається протягом 2-3 місяців. Завершальним етапом завжди виступає засипка ділянки родючим грунтом. Після відсипання необхідно висадити на території рослини з досить розвиненою кореневою системою.