Декоративні чагарники

Чарівники у ландшафтному дизайні саду чудово підійдуть для того, щоб його урізноманітнити та прикрасити у різні пори року. Чи не цікаво, якщо всі рослини на ділянці будуть однієї висоти. А квітучі насадження візуально здатні поміняти форму саду, подарувати святковий настрій його власникам, зробити палітру насиченою та багатою. Зазвичай розміщують чагарники у кількох місцях: Декоративні чагарники у саду


На газоні.
У тераси.
У хвіртки.
У огорожі на далеких кордонах.
Застосування чагарників у різних точках саду посилює їх сприйняття. А квітучі — не лише притягують погляди, а й формують усі насадження на ділянці до єдиної композиції.


Чарівники для невеликого саду
Для ландшафтного дизайну маленької ділянки підійдуть чагарники відповідного розміру. Серед них можна підібрати рослини, що цвітуть у різний час. Наприклад, фрозії готові порадувати яскравими жовтими ліхтариками вже напровесні, коли щойно зійшов сніг і навіть листя ще не з’явилося. Потім до композиції може приєднатися зірчаста магнолія з білими квітами. Потім естафета перейде до японського зимостійкого радодендрону, висота якого всього від півтора до одного метра.

Травневі свята чудово прикрасить бузок. Для міні-саду краще вибирати китайський сорт, його запашні грона схилятимуться до самої землі. У червні розпуститься невибаглива колоквія, квіти якої повністю покривають гілки рослини. А якщо на ділянці поселити гібіскус сирійський, то червоні, білі, бузкові та фіолетові фарби радуватимуть до вересня.


Кущники у великому саду
Квітучий чагарник на ділянціДля великого саду різноманітність чагарників набагато багатша, а значить і простір для фантазії та створення композицій більша. Навесні в середній смузі чудово почуваються і починають своє цвітіння вовчоягідник, японська айва, форзиція, мигдаль. У травні зацвітає канадська ірга, зовні нагадуючи черемху. До речі, восени ця рослина надасть соковитих фарб своїм листям, яке ставати криваво-багряним. Також для кінця весни чудово підійде мигдаль, викликаючи безліч захоплень.

Влітку цвіте величезна кількість чагарників, ніби наввипередки вони хочуть постати у всій красі. Барбарис, гортензія, чубушник чи вейгела, ось лише кілька рослин, які прикрасять сад у червні. У липні продовжує цвісти білим чи рожевим дейціям. А гібіскус сирійський чудово підійде для серпня.

Восени прикрасою ділянки стануть квіти гортензії, вересу. У цей період яскраві акценти надають і плоди або листя рослин, наприклад, горобини, глоду, калини або шипшини. Навіть узимку, ефектно виділяючись на тлі білого снігу, вони оживлятимуть ландшафт ландшафтного дизайну саду.